Jak naše řešení snižují vaši ekologickou stopu

Viessmann Reference - Meiser Design Hotel

Díky vysoce účinné izolaci a řešení tepelných mostů je energetická účinnost hlavní výhodou chladicích boxů Viessmann. Analýza trhu, kterou provedla společnost TÜV Süd, dokonce prokázala, že ve srovnání s průměrem trhu je díky izolačním vlastnostem a řešení tepelných mostů spotřeba energie chladicího boxu Viessmann u každého chladicího boxu o 18,1 % nižší.

Tepelným mostům u chladicích a mrazicích boxů Viessmann lze zabránit díky:

  • Vysoce kvalitní výrobě a preciznímu provedení
  • Tvarově přizpůsobeným spojům
  • Velmi přesně vyrobeným profilům drážky
  • Žádným nebo jen minimálním vzduchovým mezerám mezi spárami
  • Překrývání stěn

Účinnost izolace zlepšuje energetickou účinnost a efektivně snižuje váš příspěvek ke globálnímu oteplování.

Chladiva s nízkým GWP*

Chladiva našich chladicích nábytků jsme nahradili ekologičtějšími. Naše nové nábytky jsou již několik let navrhovány pro přírodní chladiva s nízkou hodnotou GWP, jako je propan a oxid uhličitý.

Naše chladiva a chladicí jednotky postupně převádíme na udržitelnější výrobky s nižšími hodnotami GWP. Díky tomu zvládáme výzvy budoucnosti a úkol uvést na trh inovativní chladicí systémy s využitím udržitelných chladiv, která se osvědčí i v budoucnosti.

*GWP znamená potenciál globálního oteplování

Snížení plýtvání potravinami

Díky hygienickým vlastnostem našich chladicích a mrazicích boxů TectoCell, jako je překrývání stěn, překrývání podlah, méně spár a antimikrobiální práškové lakování, můžeme přispět ke snížení plýtvání potravinami. Boxy lze snadno udržovat a čistit a vnější vlivy, jako jsou nečistoty, choroboplodné zárodky nebo bakterie, nemohou přežívat ani ovlivňovat kvalitu skladovaného zboží. Takto lze zachovat kvalitu i životnost výrobků. 

Viessmann reference - ICA Kvantum, Sweden

Udržitelná energetická řešení pro snížení emisí v maloobchodě s potravinami

V evropském průměru tvoří elektřina více než 70 % energie spotřebované maloobchodním prodejem potravin. Většina z ní, cca 60 %, slouží k napájení chladicích zařízení v prodejně.

Maloobchodní prodejci potravin hledají způsoby, jak snížit svou stopu CO2 a jak v prodejnách zavést ekologičtější technologie. Abychom tento cíl podpořili, vyvinuli jsme pro naše zákazníky řešení, jak výrazně snížit spotřebu energie pro chladicí zařízení.

Systém ESyCool green je komplexní energetické řešení, které umožňuje vytápění a chlazení pouze z jediného systému. Toto integrální udržitelné řešení spotřebuje až o 15–25 % méně energie než nejnovější nejmodernější systémy.

Chcete se dozvědět více o tom, jak kombinovat vytápění, chlazení a energetický management? Zde najdete další zajímavé výhody systému ESyCool green!

Viessmann - leaves and sun

Máte zájem o chladírenská řešení Viessmann? Kontaktujte nás