Epta oznamuje uzavření společného podniku se společností Viessmann Refrigeration Solutions

2023-11-08

Společnosti Epta S.p.A. a Viessmann Refrigeration Solutions („VRS“) oznamují, že po schválení antimonopolními úřady úspěšně dokončily transakci oznámenou 18. července 2023, jejímž cílem bylo vytvořit nového lídra v oblasti komerčního chlazení ve střední a severní Evropě.

Na základě této dohody byly veškeré aktivity společnosti VRS v oblasti komerčního chlazení v Německu, Polsku, České republice, na Slovensku, v Dánsku, Finsku, Švédsku, Norsku a pobaltských zemích a aktivity společnosti Epta v Německu, Polsku, Dánsku, Finsku a Norsku převedeny na společnost Epta Central North Europe B.V., novou společnost založenou v rámci společného podniku vedeného společností Epta, která se bude moci pochlubit obratem více než 400 milionů EUR a 1600 zaměstnanci.

Nyní, po dokončení transakce, se společnosti Epta a VRS mohou soustředit na posílení svého vedoucího postavení ve střední a severní Evropě, rozšíření své sítě a zajištění toho, aby zákazníci a partneři obou společností mohli využívat širší nabídku produktů a služeb, která je výsledkem synergické integrace jejich aktivit.

„Rok 2023 se ukazuje jako klíčový pro růst skupiny,“ říká Marco Nocivelli, prezident a generální ředitel společnosti Epta. „Cílem je zvětšit náš rozsah a upevnit naši roli jako společnosti umožňující přechod k zeleným technologiím, přičemž postupný organický růst bude doprovázen vytvářením nových aliancí. Uzavření těchto dvou transakcí pro nás znamená mimořádně významný okamžik rozvoje a konsolidace v klíčovém regionu: můžeme využít nových průmyslových a obchodních synergií, což posílí naši schopnost být poskytovatelem komplexní nabídky udržitelných produktů a služeb a kapilární přítomnosti v severní a střední Evropě.“

Obchodní aktivity společnosti Epta v západní a jižní Evropě, na Blízkém východě, v Latinské Americe, v USA a v Asii a Oceánii nejsou touto dohodou o společném podniku dotčeny.

Transakce nezahrnuje činnosti společnosti VRS v oblasti čistých a chladicích prostor. Výrobní závod VRS v Hofu (Německo), související prodejní společnosti a Viessmann Technologies zůstávají rovněž součástí skupiny Viessmann.